top of page
חיפוש

10 עובדות על קידום אורגני (SEO) של אתרי WIX, כנגד המון שמועות!

אני כל כך אוהבת לאתגר את השמועה, שקשה עד בלתי אפשרי לקדם אורגני (SEO) ואף ממומן (PPC) אתרי WIX. אחרי שתקראו את ההוכחות כבר לא צריך לשכנע. מי שאומר אל תבלבלו אותי עם העובדות, מפספס הזדמנויות הגיוניות.

קידום אורגני SEO של אתר שנבנה בוויקס WIX עובד נהדר
קידום אורגני זה כמו ריצת מרתון כדי להגיע למקום הראשון בגוגל

אבל שמעתי שקשה לקדם אתרים ב-WIX

כמעט בכל פגישה מקצועית, חברתית, בסלון, בגן ובכלל, כשמגיעים לקטע שאני מספרת שאני בונה ומקדמת אתרים ב- WIX, מיד כהתניה כמעט פבלובית עולה המשפט, "אבל שמעתי שקשה לקדם אתרים בוויקס" (WIX). זו עוד הגרסה הטובה, שמוסיפה "שמעתי" ו"קשה", הגרסאות הקיצוניות יותר משמיטות את השמועה ומציגות כעובדה, הקשה הופך לאי אפשר ומתווסף קול מאוד סמכותי ונחרץ!

האם אתר WIX יכול להגיע עם קידום אורגני לדף ראשון בגוגל? – ועוד איך!

אז הנה אני פה כדי לשבור מיתוסים לנתץ שמועות ולהוכיח באותות ובמופתים. עוד תצטערו שאמרתם. :)

איך התפתחה השמועה שגוגל לא קורא ולא מקדם אתרי וויקס (WIX)?

פעם לפני שנים רבות, (בעולם הטכנולוגי 6 שנים זה באמת הרבה), אתרי וויקס (WIX) היו בנויים בפלאש. גוגל ומנועי חיפוש אכן לא קוראים אתרי פלאש. העניין, שכבר מזה 6 שנים מערכת WIX בנויה ב- HTML5, הטכנולוגיה המתקדמת לבניית אתרים, שגוגל קורא בוודאות כמו כל אתר. יתכן שהשמועה השתרשה כל כך חזק, מסיבות "פוליטיות", כי מקדמי אתרים רגילים "לגעת בקוד" ופשוט כי הנטייה ההתנהגותית של אנשים להאמין לשמועות ולהפחדות, להיאחז בהן בפרט כשלא יודעים.

אז הנה העובדות "ממקורות יודעי דבר", מבדיקות ומניסיון מקצועי.

#1 הכוח של וויקס מאפשר לתקשר עם גוגל בגובה העיניים ולהתאים את צרכי ה- SEO WIX כחברה חזקה המחויבת ל- 90 מיליון משתמשים, נמצאת בקשר הדוק עם גוגל, מתעדכנת ומתאימה את כל הפרמטרים של ה-SEO לצרכים של גוגל. וויקס מטמיעה הגדרות אופטימיזציה מובנות בפלטפורמה. כך ניתן להגדיר בקלות (ללא קוד) את כל הגדרות ה- SEO באתר, בחנות, בבלוג, במערכת הדיוור ובשירותים הנלווים (ורטיקלים, בשפה של עובדי וויקס). כך שהכוח הזה עובד בשבילך יותר מאשר מתכנת קוד פתוח שבונה לבד את האתר לדוגמא בוורדפרס (wordpress). לא חייבים להמציא את הגלגל ושיהיה מסובך, אם זה עובד!!!

#2 כשעובדות בדף ראשון של גוגל, לא צריך לשכנע גוגל קורא אתרים שנבנו בוויקס (WIX) בלי בעיה! כך לדוגמא אתרי וויקס עולים בדף הראשון "בקטגוריות עמוסות" תחת מילות החיפוש הבאות לדוגמא: משרדים להשכרה, צלם חתונות, יועץ שיווקי ועוד רבים.

והנה חלק מהדוגמאות לאתרי WIX שלי:

  • בית טוב - נכסים בבלי ובצפון תל אביב, משרד תיווך מקומי, עולה בדף ראשון מקום 3 מבין "הלא ממומנים", מיד אחרי אתרי ענק כמו יד2 ומדלן. כך לדוגמא תחת מילות החיפוש "דירה להשכרה \ למכירה בבלי", שהוגדרו עם הלקוח, עולה משרד תיווך שכונתי. הישג אדיר מבחינתי.

  • קדם - ניהול בתים משותפים בתל אביב, כך גם עסק קטן של ניהול ועד בית עקף הרבה גדולים בתחום והגיע לדף ראשון בגוגל (ממש לאחרונה) בביטוי חיפוש "ניהול בתים משותפים תל אביב". עוד הוכחה שקידום אורגני מדוייק רק דרך עדכון הפרמטרים של WIX וללא המון תוכן, גם יכול להגיע לדף ראשון.

  • שמטרלינג מוצרים גדולים לילדים, אתר עם חנות לתחפושות ומתנות שוות ומעוצבות לילדים עולה בדף הראשון בדיוק בזמן עם מילת החיפוש "תחפושות מעוצבות לפורים". האמת אני מבינה את גוגל, המוצרים נותנים ערך לחברה ולסביבה.

  • סטודיו ארטוש - איור שיווקי, מיתוג ועיצוב גרפי, הגיע מהר לדף ראשון בגוגל. כאן עלתה השאלה האם להיטמע בקטגוריה רבויה כמו עיצוב גרפי, או לבלוט בנישה כמו "איור שיווקי". כך עשינו ובינתיים המתחרים נשארו מאחור.

#3 ציטוטים וציוצים מגורם מוסמך, גוגל לא מעדיפה את wordpress

אז מה אומר ג'ון מולר (24.5 אלף עוקבים ברגע זה) אושייה מקצועית, ברת שמחה ובעל תואר אצולה בגוגל בתחום ה- SEO שמחשב את ציוציו ומילותיו היטב, והעולם ממתין למוצא פיו. מיודעינו ג'ון מולר צייץ קבל עם וטויטר וכתב באנגלית צחה ש wordpress היא מערכת טובה לניהול תוכן (CMS) ועובדת טוב בחיפושים, אך גוגל לא נותנת שום העדפה, למערכת ניהול תוכן זו או אחרת.

מעניין מתי ציוצים התחילו לתת תוקף עובדתי.

#4 כששואלים ישירות את גוגל מקבלים עובדות ולא שמועות

סיפורינו מתחיל באשלי פטיט, משתמשת תמימה שיצאה נגד הזרם והחליטה לא להתבסס על רב סרן שמועתי (ספק אם הכירה אותו מסיבות גיאורפיות), אלא לבדוק עובדתית ממקור ראשון, גוגל. יקירתנו אזרה אומץ ושאלה ישירות בפורום בגוגל את השאלה שכולם מחזיקים בבטן. "אני חושבת להשתמש ב- wix לבניית האתר שלי, אך שמעתי שגוגל לא אוהב, אתרי וויקס ושהם זוכים לדירוג נמוך בקידום אורגני (SEO) ושלוויקס יש בעיות נוספות עם גוגל". אשלי הוסיפה, אני יודעת ש- wordpress טובים, אך פחות ידידותיים למשתמש (גם לעניות דעתי). "האם המיתוסים לגבי וויקס (WIX) אמיתיים?!"

#5 ג'ון מולר, אתרים הם אתרים עבור גוגל

ג'ון מולר מומחה SEO בגוגל (למבינים, שווה לראות ולקרוא) השיב לאשלי, שאתרי וויקס (WIX) עובדים טוב בחיפוש! הוא ממליץ לא להתמקד רק בפרמטרים, בונה אתרים או פלטפורמה ספציפית, אלא להסתכל על התמונה המלאה!

ג'ון מולר מעלה שאלות רלוונטיות מאוד לדוגמא: איזה ספק ייתן את המענה הקל ביותר לתחזוקה – עריכה שינויים ותוכן? איך אפשר לקבל עזרה? האם יש לספק ניסיון שיקל ויוזיל את הבנייה? האם המערכת מכילה את הפיצ'רים (תכונות) הרצויים? מסכימה עם כל מילה.מולר מסכם, "ישנן כמה אופציות שיכולות לעבוד בשבילך ואולי כדאי לנסות כמה ולראות איזו עובדת טוב ביותר עבורך". שורה תחתונה, "אתרים הם אתרים בשביל גוגל".

במילים אחרות הפלטפורמה בפני עצמה אינה שיקול, אלא דווקא חשוב לבחון מכלול של פרמטרים (האמת תודה, רעיון לפוסט עתידי, שיקולים בבחירת ספק לבניית האתר).

#6 גוגל לא מפלה בסריקה של אתרים בעת החיפוש

אני שומעת מלקוחות רבים, שמדברים על SEO וחושבים שזהו שיקול בבחירת המערכת לבניית האתר. בפועל SEO לא צריך להוות שיקול בבחירת הפלטפורמה. למנועי החיפוש ולגוגל, לא אכפת איפה ומי בנה את האתר - פלטפורמה, קוד פתוח, מערכת סגורה. מתכנת או מתכנתת. "זחלן הרשת" של גוגל לא מתעסקים בזוטות (וויקס כן\לא), הם סורקים לדוגמה שני אתרים מקבילים באותו אופן לפי מכלול הפרמטרים המוגדרים באלגוריתם (ש..סודי), מבלי להפלות לטובה או לרעה פלטפורמה מסויימת. טובת הגולש עומדת למול עיניהם של הרובוטים. כמה מדויק ומהר יתקבל המידע הרלוונטי לחיפוש?

#7 אתרי WIX לא מקבלים "עונש" ממנועי החיפוש על מהירות אפילו מהירות הטעינה של האתר לא ממש משפיעה על הדירוג באופן ישיר, אלא במקרים קיצוניים. כך לדוגמה עולה מהשוואה בין אתר WIX לאתר מוביל ברשת באמצעות, הכלי לבדיקת הידידותיות של האתר במובייל ובמחשב שולחני (Desktop). אין מבחן בעולם שמציג שאתרי וויקס עולים יותר לאט! עכשיו כשוויקס שיפרו את המהירות בכלל אין בעיה.

גוגל קורא אתרי וויקס (WIX) בלי בעיה, בלי קשר למהירות הטעינה

אגב השוואה משעשעת בין האתר שלי לאתר המוכר של וואלה.

#8 קידום אורגני (SEO) לא מחייב תיכנות, הבעיה כשהלקוחות מצביעים במקלדת.

מקדמי אתרים, לרוב בעלי אורינטציה טכנית, מורגלים ומדברים בשבחם וגמישותם של אתרים קוד פתוח, (אתרים המצריכים תכנות), אין כמעט אתרים שבאמת צריכים לשנות הגדרות SEO בתכנות. במילים אחרות יתכן שהצרכים של האתר מחייבים פיתוח של מתכנת, אך לרוב לא בשל צרכי SEO. קידום אורגני הוא בעיקר דרך התוכן, וזה כבר אינו תלוי קוד, אלא התמדה בכתיבת תוכן (בלוג קודם) וממשק משתמש שמקל על ביצוע עדכונים.

במקרים שממשק המשתמש מפחיד ולא נוח, כי למתכנת האתר לא היה זמן וכסף להשקיע במערכת ידידות לניהול תוכן, זה כשלעצמו עלול להשפיע באופן שלילי וישיר על הקידום אורגני של האתר, כי הלקוחות מצביעים במקלדת.

WIX כחברה שהמוצר שלה מערכת לניהול תוכן ובניית אתרים באופן עצמאי (DIY), משקיעה המון בעיצוב חווית המשתמש (UX) שתעודד ותקל לכתוב ולהעלות תכנים כולל תמונות וסרטונים.

כך מושג קידום אורגני אמיתי, שהרי התוכן הוא המלך.

#9 כתובת URL ארוכה לא פוגעת בקידום האורגני (SEO) של האתר

כתובת URL, כתובת הדף - לא משפיעה על הקידום במנועי חיפוש. כתובות ארוכות או "לא יפות" לא מפריעות לאתר להגיע לדף הראשון. כך לדוגמא הכתובת הארוכותתתת של YNET או של aliexpress, אין פוגעות בתוכן ולא משפיעות על יכולת החיפוש והקידום.

#10 אתרי WIX רספונסיביים, כמו שגוגל אוהב Google נותנת עדיפות לאתרים רספונסיביים, שמותאמים למובייל, כלומר לטלפונים סלולריים חכמים (אך עדיין חסרה התאמה לטאבלט ולאייפד). שינוי זה גרם דווקא להרבה בעלי אתרים לעבור לאתר WIX, הזוכה לדירוג גבוה בשל ההתאמה למובייל.

הפוליטיקה גם בדיגיטל, אף אחד לא רוצה לכרות לעצמו את עץ הפרנסה לכולנו יש אינטרסים ורובנו לא עובדים לשם שמים. מקדמי אתרים וסוכנויות וורדפרס שזו פרנסתם, אכן מפיצים מסרים והפחדות שקשה עד בלתי אפשרי לקדם אתרי WIX. במצב הזה אני תמיד מבקשת דוגמאות, ומול עובדות נגדיות קשה להתווכח. בפועל רוב הלקוחות שרוצים לבנות אתר, אינם בקיאים מספיק בתחום בניית האתרים ובפרט קידום אורגני (SEO). נוסיף שגם אף אחד לא באמת יודע את האלגוריתם של גוגל, כך נשאר המון מקום לספקות. בתור מי שלמדה שני תארים בהתנהגות אנושית, חוסר ידע + מידע שלילי + הפחדות = השמועות חוגגות. לא פלא שאנשים יאמינו ש"גוגל מעניש", ו"מוריד דירוג", הסיסמאות האלה "יושבות" הרבה יותר טוב במוח, מאשר מידע מבוסס ומרגיע. אין שום מבחן מקצועי המוכיח, שאתרי וויקס מדורגים נמוך יותר!

הא, ואם הגעתם עד לכאן ותהיתם, אז לא, WIX לא שילמו לי :)

מה אתם עוד צריכים כדי להשתכנע?!

> יש לכם משהו להגיב, לשתף, לייעץ ולהתייעץ

כאן המקום והזמן!

>> מוזמנים להגיב, אין חשש זה נשאר ביננו :) רק פה בדף ולא יוצא לרחבי הפייס.

Comments


bottom of page